Jeśli decydujemy się na podłogi drewniane, to warto wiedzieć, że wiąże się to z nieco większymi wymaganiami, jeśli chodzi o pielęgnację. Należy zatem koniecznie mieć to wszystko na uwadze, a zapewnimy sobie długie i komfortowe użytkowanie. Oczywiście wiele zależy także od samego gatunku drewna, więc należy mieć wszystkie takie podstawowe informacje, a wtedy będziemy mogli w odpowiedni sposób zadbać o swoje podłogi, a to jest przecież najważniejsze. Przede wszystkim zazwyczaj sami producenci mają konkretne zalecenia co do czyszczenia i konserwacji, wiec należy koniecznie się z tymi wskazówkami zapoznać i później oczywiście je stosować.

Podłogi drewniane to wielki komfort w domu, żadne zwykłe panele nie są w stanie ich zapewnić. Po deskach zupełnie inaczej się stąpa, więc na pewno odczujemy wielkie zmiany, jeśli do takiego podłoża nie jesteśmy przyzwyczajeni. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, to oczywiście jest to jak najbardziej trwała powierzchnia, więc można zdecydować się na odkurzanie – najlepiej jednak taką końcówką, która nie będzie rysować powierzchni naszych desek. Oprócz tego należy oczywiście takie deski przecierać specjalnym płynem do pielęgnacji powierzchni drewnianych i mopem czy ścierką z niewielką ilością wody. Nie może być to mokra końcówka, a najlepiej, by była po prostu lekko wilgotna. W ten sposób pozbędziemy się kurzu, a nie uszkodzimy swojej podłogi.

Na koniec warto jeszcze pamiętać o regularnej konserwacji. Są specjalne woski i preparaty dostosowane do pielęgnacji powierzchni drewnianej. Warto także pamiętać, że taka podłoga zachowuje się pod stopami inaczej niż panele. Jest to jednak niezwykle trwałe i solidne rozwiązanie, które powinno nam służyć wiele długich i wspaniałych lat. Na pewno panele podłogowe to doskonały wybór, więc zawsze warto się zastanawiać nad takimi rozwiązaniami. Drewno świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu, więc jest to w każdej sytuacji strzał w dziesiątkę.

Źródło: http://prestige.lodz.pl