Co zdecydowanie należy wiedzieć na temat plis okiennych?
Plisy okienne są bardzo chętnie wybierane z powodu wielu korzyści, które niosą. Świetnie zastępują klasyczne rolety. Istnieje wiele firm w Warszawie zajmujących się realizacją plis okiennych. Niemniej, żeby wybrać odpowiednie żaluzje plisowane, dobrze jest wcześniej dowiedzieć się czym one dokładnie są oraz zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Jak dokładnie działają plisy okienne? O czym zdecydowanie warto na ich temat wiedzieć? Z jakich powodów dobrze jest się na nie zdecydować? Jak wybrać najlepsze plisy okienne?

Rolety plisowane – jak działają?

Plisy nazywane są również żaluzjami plisowanymi. Ich zadaniem jest zasłanianie szyb, co jest możliwe dzięki materiałowi zwijanemu. Harmonijkę składa się dzięki sznurkowi i możliwe jest ułożenie jej w wybranej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Rolety plisowane wykonuje się z różnych materiałów – zwykle stosowane są różne tworzywa sztuczne takie, jak na przykład poliester. 

Rodzaje montażu rolet plisowanych

Istnieją dwie metody montowania żaluzji – inwazyjny i nieinwazyjny. Pierwszy z nich wymaga wywiercenia otworów w oknie. Żaluzje plisowane sprawdzą się bez względu na rodzaj okna i będzie można je otworzyć na oścież. Mnóstwo osób wybiera jednak montaż nieinwazyjny, gdyż nie ma konieczności wiercenia w listwach. Rolety montuje się za pomocą odpowiednich zaczepów, które zakłada do ramy okna. Zaciski będą zdecydowanie korzystniejszym wyjściem, niemniej trzeba wiedzieć, że mogą się szybciej psuć. 

Typy żaluzji plisowanych

W sklepach dostępne są rozmaite typy żaluzji plisowanych. Zwykle wybierane są tradycyjne modele przystosowane do pionowych okien. Kolejnym wyjściem są żaluzje, które sprawdzą się w ramach dachowych. Oprócz tego rolety zakłada się do okien o nietypowych kształtach – nadają się do ram okrągłych czy skośnych. 

Z jakich względów żaluzje plisowane są tak często wybierane?

Rolety plisowane umożliwiają dowolne sterowanie wysokością oraz stopnia dopływu światła. Inaczej niż w klasycznych roletach możliwe jest zakrycie dowolnej częściokna – przykładowo od połowy w dół. Kolejną zaletą jest wyjątkowo wygodne użytkowanie. Żaluzje są lekkie, solidne i estetyczne, dzięki temu pasują do większości wnętrz. Świetnie pasują do wystroju, gdyż można wybrać modele nie tylko w rozmaitych kolorach, ale także wzorach. Dużo osób decyduje się na plisy okienne zrobione z materiałów termoizolacyjnych – zimą nie ucieka z pomieszczenia ciepło, a latem wnętrze się nie nagrzewa.

Gdzie najlepiej będzie zamówić żaluzje plisowane?

Wybranie odpowiednich plis okiennych nie jest trudne, trzeba tylko wziąć pod uwagę parę najważniejszych parametrów. Przede wszystkim powinny być one dobrane do kształtu oraz rozmiaru okna. Podczas wybierania nie można pominąć też tkaniny, której zostały zrobione plisy. Zgodnie z własnymi preferencjami dobrze jest dopasować kolor i wzór.
Podczas wybierana najlepszych rolet plisowanych zdecydowanie dobrze jest zwrócić uwagę na firmę, gdyż to właśnie ona jest gwarancją wysokiej jakości produktów. Mnóstwo osób decyduje się na markę Piogal – plisy w Warszawie. Firma jest rzetelna oraz godna zaufania, a także można spodziewać się szybkiej realizacji. Za wyborem firmy PIOGAL  – plisy w Warszawie przemawia nie tylko jej wieloletnia obecność na rynku, ale również wielu zadowolonych klientów.