Poznaj wyjątkowe realizacje architekta wnętrz z Poznania

W dzisiejszym artykule opisujemy zachwycające projekty przygotowane przez Home Plan – architekt wnętrz w Poznaniu.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pokoju są przeszklone drzwi i ściany oraz okazałe okna z drewnianymi ościeżnicami. Na skutek tego pokój jest jasny. Obok każdego okna wiszą grafitowe zasłony. Na środku pokoju umieszczony został solidny grafitowy stół, a wokół stołu szare krzesła na metalowych nogach. Blisko okna balkonowego w ścianie jest zamontowany regał na książki. Regał ma 6 półek i jego drewno ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz ciekawie wsadził go we wnękę w ścianie, przez to nie zajmuje wcale przestrzeni.

Na suficie zamocowano dwie czarne lampy. Wyglądają trochę jak ogromny plażowy kapelusz albo parasol na słońce. Mają włożone spore żarówki, w ten sposób tuż po zmroku lokal może być wciąż jasny.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Parter mieszkania w Poznaniu zawiera salon, który jest zintegrowany z kuchnią. Zobaczymy w nim bardzo użyteczne parapety, które odgrywają rolę stołu kuchennego. Obok białych parapetów zostały postawione 2 wysokie, barowe stołki a siedząc przy nich możliwe jest obserwowanie jak wygląda dzień za oknami. Pod parapetami w kuchni została zamontowana szafka w kolorze białym – tak samo jak wszelkie meble kuchenny. Tuż nad zlewem i ladą została powieszona półka, dzięki czemu kuchnia dostała ekstra przestrzeń na kwiaty doniczkowe i niewielkie przedmioty codziennego użytku. 
Architekt wnętrz mądrze oddzielił kuchnię od części wypoczynkowej za pomocą położenia różniącej się podłogi – w kuchni zobaczymy ciekawe sześciokątne kafelki mające różne odcienie szarości. W pokoju wypoczynkowym inaczej niż w kuchni znajdują się drewniane panele. W części salonowej, ale zaraz przy kuchni postawiono duży czarny stół, a dostawione są do niego różne krzesła – zarówno czerwone, białe ale także czarne. Zaraz nad stołem powieszona została lampa w kolorze białym, która oprócz ładnego wyglądu jest również użyteczna i można ją przesuwać w pozostałe części pomieszczenia. W części salonu parapet też nie jest niepraktyczny – wszędzie stoją rośliny doniczkowe a dodatkowo została pod nim zamontowana biblioteczka.
Na wprost kuchni przy ścianie postawiona została ciemnoszara kanapa – narożnik. Tuż przed nią leży stylowy czarno-biało-szary dywan z azteckimi rysunkami. Na dywanie stoi stolik kawowy w kolorze jasnego brązu, a szary bieżnik idealnie wpasowuje się do stylu kanapy i dywanu. Zaraz obok narożnika postawiono lampę stojącą, która sprawia, że nawet po zmroku zatopienie się w książkę nie będzie problemem. Tuż obok lampy mieszczą się piękne drewniane schody posiadające białą balustradę, które zaprowadzą Cię na drugie piętro lokalu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan oddał się projektowaniu łazienki. Powieszone zostały tam modne czarne kafelki. Kafelki nie nie mają kształtu banalnych kwadratów, ale mają budowę rombu a dodatkowo są układane na ścianie naprzemiennie, tak, że tworzą strzały w górę i w dół. W łazience wstawiono białą szafkę z czarną płytą, a na niej biały prostokątny zlew z metalicznym wysokim kranem. Zaraz nad umywalką architekt wnętrz zdecydował się zawiesić owalne lustro, a przy nim czarną lampę – kinkiet. 
Dodatkowo w lokalu w Poznaniu Home Plan zdecydowało postawić dużą białą szafę, która elegancko oddziela przedpokój od pokoju do wypoczynku. Szafa ta ma drewnianą wnękę, która jest w tym samym czasie ławką, na której można między innymi ubrać się, ale jest też wieszakiem na płaszcze a także torebki.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postawił na bardzo nietypowy krok – betonowy sufit. Idealnie współgra z salonem i pokojem dziecięcym. W salonie wspaniale komponuje się to z kominkiem i przestrzenią do trzymania drewna oraz grafitową kanapą. W dodatku lokal posiada podłogi w kolorze ciemnego drewna i ogromne okna, które są wstawione na długości całej ściany. Do betonowego sufitu doskonale pasują żaluzje, które znajdują się w oknach.
Takie same żaluzje i panele są również w pokoju dziecięcym, który ma biało-szarą tapetę, ukazująca drzewa. Pod ścianą z tapetą architekt wnętrz zadecydował o umiejscowieniu białego łóżka – domku. W centralnym punkcie pokoju za to ułożony został biały dywan oraz różnokolorowe poduszki. Zastosowane kolory doskonale ze sobą współgrają i pomimo zastosowania dużej ilości białego oraz szarego – pokój jest wesoły.