Wybieramy klimatyzację do biura – co warto wiedzieć?

Gdy przebywasz dużo czasu w firmie, w gorących miesiącach może to być to spore obciążenie. Chyba że zainstalowana została w nim klimatyzacja, która zagwarantuje równowagę wszystkim pracownikom. Na dobre samopoczucie ludzi wielkie działanie mają okoliczności termiczne. Może okazać się, że szybkość działania dramatycznie spadnie, gdy będą oni postawieni w sytuacji działania w zbyt chłodnej bądź za wysokiej temperaturze. Gdy zastanawiasz się nad instalacją klimatyzacji w biurze, ważne, byś pamiętał o paru kwestiach.

Partnerem wpisu jest greentechklima.pl – specjalista w zakresie zakładania urządzeń klimatyzacyjnych na obszarze woj. Kujawsko-Pomorskiego – Torunia, Grudziąca, Brodnicy. 

Komfort dla twoich pracowników

Klimatyzacja stworzy właściwe środowisko dla pracujących w nim osób. Pracownicy będą czuli się znużeni, zdenerwowani i chorzy, jeśli będą musieli pracować w bardzo gorących lub bardzo zimnych temperaturach. Uczucie niewielkiego stopnia energii nie pozwoli im rzeczywiście skupić się na pracy. Klimatyzacja umożliwi powrót do dobrego tempa pracy i lepszych wyników ustalając temperaturę w miejscu pracy w optymalnych granicach. 

Gdy w biurze jest za zimno

W momencie gdy pracownicy Twojego biura muszą przebywać w skrajnie niskich temperaturach, będą cierpieć z powodu symptomów takich jak wysuszenie pod powiekami, podrażnienia dróg oddechowych, a także kłopoty skórne.

Czym skutkuje zbyt wysoka temperatura w biurze

Kiedy zaś będą musieli przebywać w gorącym pomieszczeniu, pojawią się problemy, takie jak wysypki cieplne, odwodnienie, zwiększone wytwarzanie potu i udar cieplny.

_____

Klimatyzator, który wybierzesz do biura, musi być w stanie stale trzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, aby uniknąć problemów ze zdrowiem wynikających z pracy w ekstremalnych warunkach cieplnych. Na wiosnę powinien również być w stanie neutralizować pyłki, które w innym przypadku mogą powodować podrażnienie nosa, skóry, oczu.

O czym powinieneś pamiętać przed zakupem klimatyzatora?

Szukając klimatyzację do swojego biura, możesz znaleźć urządzenia o różnej efektywności i skali zużycia energii. Powinieneś kupić taki, który będzie odpowiadał wymaganiom Twojego biura. Trzeba dopasować wariant i moc klimatyzacji w zależności od powierzchni pomieszczenia, jakie ma być chłodzone a także zakresu temperatury otoczenia.

Wszelkie urządzenia klimatyzacyjne mają teraz klasę efektywności energetycznej, czyli popularnie znane klasy. Są oznaczane literami między G a A (w klasie A powstały 3 specjalne rodzaje – A+, A++, A+++). Klasa A odpowiada najmniejszemu zużyciu prądu, czyli jest najbardziej oszczędna.

Nie musisz martwić się, że klimatyzacja niekorzystnie odbije się na twoim budżecie i poważnie zwiększy opłaty za energię, Klimatyzacja o korzystnej wydajności energetycznej nie będzie powodować strat. Powinieneś również wziąć pod uwagę różne dostępne opcje, takie jak prędkość wentylatora, cyfrowy system kontrolowania temperatury oraz funkcję ustawiania uśpienia.

Wszystkie te funkcje będą pomocne w zredukowaniu zużycia prądu, ale nie tylko, są one bardzo przydatne w trakcie regularnego użytkowania klimatyzacji i dają możliwość jeszcze skuteczniej dopasować działanie klimatyzatora do potrzeb Twojego pomieszczenia.